top of page
Shadow on Concrete Wall

Uzm. Dyt. Ecem Naz Genç Çiftci Hakkında

Tanışalım!

Merhaba, ben Ecem Naz.

Anadolu'da doğup Karadeniz'de büyüdüm, daha sonra üniversite için İstanbul'a taşındım ve 8 yıl orada yaşadım. Yüksek lisans araştırmam için İskoçya'da Stirling Üniversitesi'nde çalışmaya başladıktan sonra hastalıklara göre supplementler ve takviyeler üzerine araştırmaların yapıldığı bir iş sebebi ile Londra'ya taşındım ve artık Londra'dayım. 

Lisans eğitimimi Yeditepe Üniversitesi'nde yüksek onur mezunu olarak derece ile bitirdim. 

Aynı zamanda Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünde yandal yaptım. 

Daha sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde Spor Bilimi yüksek lisansına başladım ve uzmanlığımı aldım.

Aynı dönemde eş zamanlı araştırmacı olarak Stirling Üniversite'sinde karbonhidrat ve protein metabolizmasını çalıştım ve tezimi yayınladım.

İstanbul'da geçirdiğim sürede kliniğimde ayrı takımımla  ayrı çalıştım. Klinik görevlerini pandemi dolayısıyla online sisteme geçirdim, ve şimdi de uzaktan hala online sistemle danışan almaya devam etmekteyim. 

Aynı zamanda Defne Spor Kulubü'nün takım diyetisyenliğini yapmaktayım. 

Kliniğimde, kadın doğum uzmanları, psikolog ve psikiyatriler, dahiliye uzmanları, bariatrik cerrahlar ile birlikte çalıştığımdan çok çeşitli hasta profiline sahibim. 

Hastalıkların en büyük çözüm yolunun beslenmeden geçtiğine inanıyorum, aynı zamanda beslenmeye dikkat etmek için hastalığın gelmesini beklemememiz gerektiğine. 

Testi kırılmadan önce müdahale etmek, her zaman elimizde. 

bottom of page